(ВИДЕО) Костадинов: По 13 години имаме подобрување на кредитниот рејтинг


„По 13 години, нашата држава конечно има подобрување на кредитниот рејтинг. Ренормираната агенција „Фич“ го зголеми кредитниот рејтинг на Република Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шведската бизнис заедница денеска во Стокхолм се запозна со стратешките проекти и можностите за инвестирање во Северна Македонија. Пред нив на конференција за ...
| | веќе видена | слични

По надминувањето на билатералните спорови и договорите со Грција и Бугарија, ние како држава ги отворивме нашите евроинтеграциски процеси и перспективите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска и утре претстојува во работна посета на Кралството Шведска каде што учествува на Министерска конференција во ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 година забележано е рекордно ниво на странски директни инвестиции од 624,5 милиони евра и тоа е за трипати повисок износ на средства во однос на ...
| | веќе видена | слични

Имаме неповторлива можност заедно со вицепремиерот Кочо Анѓушев и нашата делегација од економските сектори денеска да присуствуваме на бизнис форум што го ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, денеска, заедно со премиерот Зоран Заев, учествуваат на инвестициски форум во организација на ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија е атрактивна дестинација за инвеститори, а има и огромни можности за соработка со домашни компании, порача вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев истакна од Лондон дека земјите од Западен Балкан работат на зголемување на регионалната соработка преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Костадинов: По 13 години имаме подобрување на кредитниот рејтинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: