Сите со нетрпение го очекуваме следното коло од Премиер лигата!


Премиер лигата продолжува по двонеделната пауза, одиграни се три кола, но дури сега сите тимови се комплетни. Новите играчи ќе дебитираат за своите тимови, какви се очекувањата? Колото ќе се отвори во раниот попладневен термин со натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Арсенал, фановите на гостинскиот тим очекуваат деби на Дани Велбек. Англискиот репрезентативец по головите против Швајцарија се очекува да биде стартер против шампионот. Велбек секако дека ќе биде огромна закана за неговиот колега од репрезантацијата Џо Харт, а Англија нестрпливо го чека првото дерби на тимовите кои се во конкуренција за титулата. Манчестер Јунајтед овој викенд стартува практично со нов тим, со Фалкао, Блинд и Рохо. Сите тројца се спремни за игра, а само од Ван Гал зависи дали ќе бидат во тимот. Јунајтед ја бара првата победа, нивен ривал во недела е КПР, на Олд Трафорд и Хари Реднап ќе ги фрли во оган новите засилувања. Во финишот на преодниот рок КПР го доведоа Варгас, кој никогаш неуспеа да се наметне во Наполи, но играше во ...
| | веќе видена | слични

Коста ги кине мрежите (седум гола на четири меча од вкупно 14 шута), а Фабрегас е водечки асистент (шест на 15-те гола на Челси сезонава) Фабрегас и Коста се одличен тандем ФУДБАЛ - АНГЛИСКА ПРЕМИЕР-ЛИГА Шпанските фудбалски репрезентативци Диего Коста и Сеск Фабрегас продолжуваат да блескаат за Челси, овој пат во победата над Свонси со 4-2 во саботниот натпревар од 4. коло на англиската Премиер-лига на двата дотогаш тима без загубен бод сезонава. Двајцата фудбалери летово стигнаа за вкупна сума од 78,6 милиони евра. Трансферот на Коста од Атлетико Мадрид чинеше 42,1 милиони евра, а оној на Фабрегас од Барселона 36,5 милиони евра. Тоа е помалку одошто Манчестер јунајтед му плати на Реал Мадрид за Анхел ди Марија (83 милиони евра). Коста стана првиот фудбалер што постигна седум гола (од 14 удари) во воведните четири средби во англиската Премиер-лига, откако забележа хет-трик против Свонси. Фабрегас, пак, асистираше при два од трите погодоци на Коста во саботата, со што има вкупно шест асистенции на првите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во 4.коло од Премиер лигата ја постигнаа првата победа во новиот шампионат откако попладнево на „Олд Трафорд“ го победија КПР со 4:0. Стрелци на головите беа Анхел Ди Марија во 24.минута, Андер Херера 36.минута, Вејн Руни 44.минута и Хуан Мата 58.минута. Манчестер Јунајтед со новите бодови се искачи на 9.место на табелата со вкупно 5 бодови. На вчера одиграните дуели беа постигнати следниве резултати: Ливерпул – Астон Вила 0:1, Арсенал – Манчестер Сити 2:2, Челзи – Свонси 4:2, Кристал Палас – Барнли 0:0, Саутемптон – Њукасл 4:0, Стоук – Лестер 0:1, Сандерленд – Тотенхем 2:2, ВБА – Евертон 0:2. Утре се игра последниот натпревар од оваа рунда меѓу Хал и Вест Хем. Табела: Челзи 12 бода, Астон Вила 10, Свонси 9, Саутемптон 7, Манчестер Сити 7, Тотенхем 7, Арсенал 6, Ливерпул 6. Извор: МИА
| | веќе видена | слични

Стрелци на головите беа Анхел Ди Марија во 24.минута, Андер Херера 36.минута, Вејн Руни 44.минута и Хуан Мата 58.минута. Манчестер Јунајтед со новите бодови се искачи на 9.место на табелата со вкупно 5 бодови. На вчера одиграните дуели беа постигнати следниве резултати: Ливерпул – Астон Вила 0:1, Арсенал – Манчестер Сити 2:2, Челзи – Свонси 4:2, Кристал Палас – Барнли 0:0, Саутемптон – Њукасл 4:0, Стоук – Лестер 0:1, Сандерленд – Тотенхем 2:2, ВБА – Евертон 0:2. Утре се игра последниот натпревар од оваа рунда меѓу Хал и Вест Хем. Табела: Челзи 12 бода, Астон Вила 10, Свонси 9, Саутемптон 7, Манчестер Сити 7, Тотенхем 7, Арсенал 6, Ливерпул 6,...
| | веќе видена | слични

Екипата на Манчестер Јунајтед денеска на домашен терен на својот стадион “Олд Трафорд“ убедливо го совлада составот на КПР со 4:0 во рамките од четвртото коло во Премиерлигата, што е прв триумф оваа сезона за избраниците на тренерот Ван Гал. Јунајтед настапи со следниот состав: Де Хеа, Рохо, Блекет, Еванс, Рафаел (Валенсиа 67), Ди Мариа (Јанузај 82), Блинд, Ерера, Мата (Ди Мариа 58), Ван Перси, Руни. Четвртото коло ќе биде комплетирано в понеделник со последниот дуел помеѓу екипите на Хал Сити и Вест Хем од 21:00 ч. “Црвените ѓаволи“ со биланс од една победа, два нерешени резултати и едно реми се наоѓа на деветтата позиција со пет бодови, а следниот меч ќе го имаат на 21. Септември 2014 год. на гостински терен кај Лестер. Премиерлига, 4. коло Манчестер Јунајтед-КПР 4:0 (Ди Мариа 24, Ерера 36, Руни 44, Мата 58) Табела: Челзи 12 бодови, Астон Вила 10, Свонси 9, Саутемптон 7, Манчестер Сити 7, Тотенхем 7, Арсенал 6, Ливерпул 6, Манчестер Јунајтед 5..
| | веќе видена | слични
6 копии

Екипата на Астон Вила оствари победа на последниот денешен натпревар од 4. коло од Премиер лигата. Тимот од Бирмингем славеше на гостувањето на „Енфилд“ против вицешампионот Ливерпул со 1:0 и со новите три бодови се проби на второто место на табелата. Стрелец на единствениот гол беше Габриел Агбонлахор во 9. минута. Во дуелот на екипите со максимален учинок од ова коло Челзи го победи Свонси со 4:2, а во дербито на колото Арсенал и Манчестер Сити одиграа 2:2. Резултати од 4. коло: Арсенал – Манчестер Сити 2:2, Челзи – Свонси 4:2, Кристал Палас – Барнли 0:0, Саутемптон – Њукасл 4:0, Стоук – Лестер 0:1, Сандерленд – Тотенхем 2:2, ВБА – Евертон 0:2 и Ливерпул – Астон Вила 0:1. Утре играат Манчестер Јунајтед – КПР, а последниот дуел од оваа рунда се игра в понеделник меѓу Хал и Вест Хем. Табела: Челзи 12 бода, Астон Вила 10, Свонси 9, Саутемптон 7, Манчестер Сити 7, Тотенхем 7. Извор: МИА
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалерите на Челзи забележаа победа над Свонси со 4-2, а мечот мина во знакот на Диего Коста. Дербито на четврото коло помеѓу Арсенал и актуелниот шампион Манчестер Сити заврши без победник 2-2. Диего Коста во мечот со Свонси постигна три гола со кои направи целосен пресврт и воедно влезе во историјата на Премиер лигата како прв играч кој постигнувал голови во првите четири кола. Гол за Челзи во своето деби постигна Лоик Реми. Дербито во Лондон заврши без победник, Агуеро му донесе предност на Сити, потоа Вилшир и Санчез направија пресврт, а Де Микелис во последната минута обезбеди бод за Сити. Премиер лига, 4.коло: Челзи-Свонси 4:2 Саутемптон-Њукасл 4:0 Стоук-Лестер 0:1 Сандерленд-Тотенхем 2:2 ВБА-Евертон 0:2 Кристал Палас-Барнли 0:0 Арсенал-Манчестер Сити 2:2.
| | веќе видена | слични

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиерлигата, Ливерпул на својот “Енфилд“ беше поразен со 1:0 од Астон Вила. Единствениот гол на мечот го постигна Агбонлахор во деветтата минута од мечот. Домаќинот во понатамошниот дел се обидуваше да дојде до израмнување, но играчите на Брендон Роџерс не успеаја да ја затресат противничката мрежа. Премиерлига, 4. коло Арсенал-Манчестер Сити 2:2 Челзи-Свонси 4:2 (Коста 45, 56, 67, Реми 81/Тери (автогол) 11, Шелви 86) Кристал Палас-Барнли 0:0 Саутемптон-Њукасл 4:0 (Пеле 6, 19, Корк 54, Шнидерлин 90+4) Стоук-Лестер 0:1 (Улоа 64) Сандерленд-Тотенхем 2:2 (Џонсон 4, Кејн (автогол) 82/Чадли 2, Ериксен 48) Вест Бромвич Албион-Евертон 0:2 (Лукаку 2, Мираљас 66) Ливерпул-Астон Вила (Агбонлахор 9) Табела: Челзи 12 бодови, Астон Вила 10, Свонси 9, Саутемптон 7, Манчестер Сити 7, Тотенхем 7, Ливерпул 6, Арсенал 6..
| | веќе видена | слични

По четири кола Челзи е осамен на врвот во Премиер лигата откако го победи Свонси со 4-2. Диего Коста продолжува со фантастичните партии, напаѓачот на Челзи постигна хет-трик со што дојде до бројка од седум погодоци по четири одиграни кола во Премиер лигата. Натпреварот не започна најдобро за Челзи, Џон Тери во 11. минута си постигна автогол за водство на Свонси од 1-0. Потоа следуваа три погодоци на Диего Коста од кои два по асистенција од Фабрегас, за сигурна предност на Челзи од 3-1. Лоик Реми погоди на своето деби за Челзи, зголемувајќи го резултатот на 4-1, Џонџо Шелви во финишот само го ублажи резултатот поставувајќи ги конечните 4-2. Тотенхем на два пати водеше на гостувањето кај Сандерленд, на крајот натпреварот заврши 2-2. Евертон славеше гостинска победа од 2-0 кај Вест Бромвич, Лестер со 1-0 го победи Стоук на негов терен, Саутемптон со убедливи 4-0 го торпедираше Њукасл, немаше погодоци на дуелот помеѓу Кристал Палас и Барнли, гостите промашија пенал.
| | веќе видена | слични

На крилата од Диего Коста „сините“ го совладаа Свонси на „Стемфорд Бриџ“ 4-2 и го задржа стопроцетниот учинок по четири одиграни натпревари во Премиер лигата. Шпанскиот репрезентативец во дресот на Челси постигна хет трик и практично сам го одведе својот тим до нова четврта победа во сезоната. Резултати : Арсенал - Мен Сити 2-2, Челси - Свонси 4-2, Кристал Палас - Барнли 0-0, С`тон - Њукасл 4-0, Стоук - Лестер 0-1, Сандерленд - Тотнем 2-2, ВБА - Евертон 0-2, Ливерпул - Астон Вила. Табела : Челси 12, Свонси 9, С`тон 7, Мен Сити 7... Мх.П.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 224 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите со нетрпение го очекуваме следното коло од Премиер лигата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: