Косовското Собрание не ја изгласа резолуцијата на опозицијата за визна либерализација

5 копии

Резолуцијата на косовските опозициски партии, со која се бара одговорност од Владата на Рамуш Харадинај за неуспехот да обезбеди визна либералзиација, денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието на Косово не го усвои предлогот на опозицијата за либерализација на визите. Поради неуспехот во процесот, граѓаните бараат оставка од Владата.На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вонредната седница на Собранието на Косово, свикана на барање на опозицијата за расправа за „неуспехот на Владата да обезбеди визна либерализација“, доцна ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по денешното барање на опозицијата за оставка на Владата поради неуспехот да се укинат европските визи за косовските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничките групи на двете најголеми опозициски партии во косовското Собрание, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) и Движењето Самоопределување (ВВ), го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) бара вонредна седница на Собранието за, како што вели, неуспесите на владејачката коалиција кои кулминираа со неисполнување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата на косовските Срби (ПКС) смета дека тоа што пратениците на Српската листа (СЛ) од синоќа се наоѓаат во косовското Собрание со барање да се сретнат со ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од „Српска листа“ и понатаму го чекаат еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, во просториите на косовското Собрание, со цел да остварат средба ...
| | веќе видена | слични

Српските пратеници во Собранието на Косово се затворија денеска во пратеничкиот клуб, со барање да имаат одвоена средба со еврокомесарот Јоханес Хан, кој утре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 389 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 190 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 239 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 159 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовското Собрание не ја изгласа резолуцијата на опозицијата за визна либерализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: