Турската партија разочарана од новиот амбасадор на Косово, им пиша на Иванов и Димиртров

2 копии

Партијата за Движење на Турците во Македонија (ТХП), како и целата турска јавност во Р. Македонија, но и пошироко, со голема доза на разочараност и огорченост ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Досегашниот заменик министер за надворешни работи на Косово Ѓерѓ Дедај, кој е веќе именуван за амбасадор во Македонија, упати навреди кон сите кои се противеа ...
| | веќе видена | слични

,,Продолжувам во МНР, во очекување на новата мисија во Скопје! Не ми се пие кафето, кога слушам какви „големи мажи на нацијата“ го бараат моето разрешување... ...
| | веќе видена | слични

Пратеници на срамот, новинари-платеници, кравари се дел од навредите што новиот косовски амбасадор во Македонија, Ѓерѓ Дедај ги упати до оние кои го критикуваа ...
| | веќе видена | слични

Турската заедница во Македонија остро реагираше на веста дека новиот косовски амбасадор во земјава ќе биде поранешниот заменик министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Веста на својата фејсбук-страница синоќа ја објави самиот Дедај кој напиша: -Во нова мисија, државна одговорност за Косово! Му благодарам на претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Партијата за движење на Турците во Македонија (ТХП) испрати писмена реакција до претседателот Ѓорге Иванов и до министерот за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 204 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 165 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
сите 193 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турската партија разочарана од новиот амбасадор на Косово, им пиша на Иванов и Димиртров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: