МИСТЕРИОЗНО УБИСТВО: Момче пронајдено мртво во автомобил во Прилепско


Дваесет и шестгодишно момче било пронајдено мртво, со прострелна рана, утрово во Канатларци Со прострелна рана во грбот утрово во автомобил е пронајдено мртво 26-годишно момче. Како што соопшти МВР, изутринава во 6 часот во селото Канатларци, Прилепско, од страна на жител од селото, во возило марка „фолксваген пасат“ е пронајден мртов Е.И.
| | веќе видена | слични
2 копии

Рано утринава во близина на патарината Петровец било пронајдело починато лице, кое е државјанин на Косово. (Фото: Правдико.мк) Настанот е пријавен околу 04.13 часотн во Единицата за известување и командување Скопје. Екипа на Итна медицинска помош, пријавила дека на бензинска пумпа, лоцирана на автопатот пред патарина Петровец, во патничко возило „Мерцедес“ со косовски регистарски ознаки е пронајдено починато лицето Ш.Н. (60) од Република Косово. Починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице, кое го напуштило местото на несреќата. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
12 копии

Маж бил пронајден мртов утринава во автомобил „Мерцедес“ со косовски регистерски ознаки на бензинската пумпа Макпетрол, пред патарината Петровец. Од полицијата информираат дека случајот кај нив е пријавен од страна на Итната медицинска помош утринава околу 4:15 часот По извршениот увид утврдено е дека се работи за Ш.Н. (60) од Косово чие тело е предадено на обдукција. Засега нема подетални информации за причините за смртта.
| | веќе видена | слични

Шеесетгодишниот Ш.Н. од Република Косово утринава околу 04:15 часот бил пронајден мртов во патничко возило „Мерцедес“ на бензинска пумпа, лоцирана на автопатот пред патарина Петровец. Автомобилот бил со косовски регистерски ознаки, а случајот во полиција го пријавила екипа на Итната медицинска помош. Починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице кое потоа го напуштило местото.Увид извршила екипа на СВР Скопје.По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеесетгодишен државјанин на Косово, Ш.Н., ноќеска бил пронајден мртов во автомобил „мерцедес“ на бензинска пумпа на автопатот, пред патарината Петровец.Случајот го пријавила во МВР екипа на Итната медицинска помош. Според информациите на МВР, починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице, кое си заминало.Увид извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични

Државјанин на Косово е пронајде мртов во автомобил пред патарината Петровец. Утринава во 04:15 часот во Единицата за известување и командување Скопје, од екипа на Итна медицинска помош, било пријавено дека на бензинска пумпа, лоцирана на автопатот пред патарина Петровец, во патничко возило „Мерцедес“ со косовски регистарски ознаки пронајдено е починато лицето Ш.Н. (60) од Р.Косово. Починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице кое потоа го напуштило местото. Увид извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични

Рано утрово во 4.13 часот во Единицата за известување и командување Скопје, од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека во автомобил е пронајден мртов маж.Починатиот, според пријавата, бил најден на бензинска пумпа, лоцирана на автопатот пред патарина Петровец, во патничко возило мерцедес, со косовски регистарски ознаки.Полицијата го утврдила идентитетот на починатиот и се работи за Ш.Н. (60) од Косово.Починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице кое го напуштило местото. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје.По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични

Во среда наутро, на бензинска пумпа во близиина на патарината Петровец, најдено е поинато машко лице државјанин на Косово. Полицијата била известена од Итната медицинска помош, дека на бензинска пумпа, лоцирана на автопатот пред патарина Петровец, во патничко возило „Мерцедес“ со косовски регистарски ознаки пронајдено е починато лицето Ш.Н. (60) од Косово. Починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице кое потоа го напуштило местото. Увид извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични

На 07.06.2017 година во 04.15 часот во Единицата за известување и командување Скопје, од екипа на Итна медицинска помош, било пријавено дека на бензинска пумпа, лоцирана на автопатот пред патарина Петровец, во патничко возило „Мерцедес“ со косовски регистарски ознаки пронајдено е починато лицето Ш.Н. (60) од Р.Косово. Починатото лице на местото на настанот пристигнало со друго непознато лице кое потоа го напуштило местото. Увид извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција. Loading...
| | веќе видена | слични

Утрово, кај патарината Петровец, маж бил пронајден мртов во автомобил Мерцедес со косовски регистарски таблички. Од полицијата информираат дека се работи за Ш.Н. (60) од Косово, а случајот кај нив е пријавен околу 4.15 часот од страна на итната медицинска помош. Истрагата е во тек. Loading...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИСТЕРИОЗНО УБИСТВО: Момче пронајдено мртво во автомобил во Прилепско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: