Македонија и Косово заедно ќе аплицираат за грантови за гасно поврзување на двете земји


Министерот за економија Крешник Бектеши и косовскиот министер за економски развој Валдрин Лука денеска во Скопје потпишаа Меморандум за соработка во областа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата не даде зелено светло за спорниот предлог-закон за престанување на важење на Законот за зелени пазари со образложение дека веќе е донесена одлука со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
7 копии

Владата на денешната седница донела одлука да не дава мислење за Предлог-законот за престанување на важење на Законот за трговија на зелени пазари, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарџиите повторно измамени од страна на власта. Имено Владата на денешната седница донесе одлука да не даде мислење за спорниот предлог- закон за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тезгаџиите ќе поднесат иницијатива до Уставниот суд за укинување на Законот за пазари. Се уште стојат на ставот дека тој мора целосно да се повлече. В среда ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 181 | | | веќе видена

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 237 | | | веќе видена

Односите кои ги стекнуваме во животот несомнено се најважниот дел од животот. Интеракциите со другите луѓе влијаат и го обликуваат нашиот живот. Постојат ...
сите 159 | | | веќе видена

Лекари, медицински сестри и друг персонал од Клиничката болница во Тетово денеска половина час протестираа со цел да укажат на потребата да се спречи ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Косово заедно ќе аплицираат за грантови за гасно поврзување на двете земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: