Повисоките царини од Косово ќе го погодат македонскиот земјоделец


Македонската влада допрва ќе анализира како ќе и одговори на одлуката на косовската влада да воведе 30 проценти повисоки царини за земјоделските производи кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доматите, пиперките, јаболката, крушите, сливите и малините, се уште се опфатени со времената одлука на Косово за зголемени царини. Не беа дел од земјоделските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

По добиените заклучоци од состанокот на ЦЕФТА-земјите во Белград, во врска со воведените заштитни мерки од страна Приштина за зголемување на царините за 30 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косово делумно ги укина дел од зголемените царини за овошјето и зеленчукот, но царината за доматите, пиперките, јаболката, крушите, сливите, малините и ...
| | веќе видена | слични

Приштина без одложување веднаш целосно да ја повлече повисоката царина и од дргуте земјоделски производи. Ова денска во Белград после состанокот го побараа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовската одлука за зголемување на царините само потврди дека пласманот на производите се уште е еден од најголемите проблеми на македонското земјоделство, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 144 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена

Ако било кога сте се запрашале дали успехот може да биде препишан на ѕвездите, одговорот е потврден. Најуспешните луѓе насекаде на светот, родени се токму во ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повисоките царини од Косово ќе го погодат македонскиот земјоделец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: