За пет дена ќе биде пуштен во сообраќај патот Приштина-Скопје

6 копии
3 копии

Од октомври минатата година, кога започна акцијата „Стоп за дрогите во училиштата“, до крајот на март годинава, косовската полиција уапсила 742 лица, од кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовската полиција денеска потврди дека во текот на вчерашниот ден двајца државјани на Косово од српска националност биле уапсени во селото Кончуљ, во близина ...
| | веќе видена | слични

Полицијата информира дека се уапсени две лица, додека таксистот кој ги возел од Косово за Србија е ослободен. Косовската полиција денеска потврди дека во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Патот меѓу Приштина и Скопје, во сегментот Качаник-Генерал Јанковиќ, е затворен за сообраќај од 8 мај, заради расчистување на неколку места на кои често има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ ...
сите 87 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 96 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За пет дена ќе биде пуштен во сообраќај патот Приштина-Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: