Косово: Одложени над илјада операции поради штрајкот на хирурзите

9 копии

Над илјада хируршки интервенции се одложени за само една недела во Клиниката за хирургија во Клиничкиот универзитетски центар на Косово (ЌКУК) поради тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанка сакала да и ги зголемат усните со филери, но со отоци завршила на Клиниката за пластична хирургија. Ова е само еден од многуте примери кои со ...
| | веќе видена | слични

Специјалната болница за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница, работи со намален обем, бидејќи во тек е реконструкција. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче ја посети Специјалната болница по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје (поранешна Градска болница), каде се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово: Одложени над илјада операции поради штрајкот на хирурзите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: