Харадинај: Ако Трамп ги повика Белград и Приштина да се состанат, веднаш ги повлекувам сите давачки

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај рече дека давачките за Србија и БиХ веднаш ќе бидат укинати ако постои договор што ќе му овозможи на Белград да го признае ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Соединетите Американски држави во Косово Филип Коснет се сретна денеска со лидерите на најголемата партија на косовските Срби, Српската листа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ги прими денеска во својот кабинет претставниците на Демократската партија на Турците во Косово, Муфера Шиник и Енис Керван, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел, покрена дипломатска офанзива за да ја натера Приштина да ги укине таксите за увоз на производи од Србија и БиХ. Таа на ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии во косовскиот парламент ја одбија понудата на партијата на тамошните Срби, Српска листа, заеднички да ја урнат владата на премиерот Рамуш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 280 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Ако Трамп ги повика Белград и Приштина да се состанат, веднаш ги повлекувам сите давачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: