Кој е македонскиот производ за хидроизолација кој ги мери силите со светските системи


Иако ,,влажните соби” (пр. бањи, кујни) зафаќаат помалку од 10% од просторот од површината на домовите, трошоците за годишно одржување на таквите ,,влажни соби” (пр. бањи, кујни) може да варираат од 35-50% од вкупната цена за одржување , нормално во зависност од самиот објект. Со помош на хидроизолацијата на ,,влажни соби” (пр. бањи, кујни) се осигуруваме дека хидроизолационите системи се применети на правилен начин и со комплетна посвета и внимание. Погрешниот избор и неправилна примена на хидроизолационите системи доведува до појава на прерани оштетувања и проток на вода и појава на влага, а самото исправување на проблемите доведува до зголемени трошоци, долготрајни процеси на реконструкција и реновација- што нормално ниикој од нас не би сакал да се соочи со нив. Влагата е застапена насекаде и е опасност за секоја зграда, па затоа Хидроелсат нуди совршени решенија за да спречи навлегување на вода во која било форма. Нашиот производ гарантира долготрајни резултати на сите полиња на примена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патниците кои заминале на одморот од соништата - крстарење по Карибите - преживеале пекол кога крузерот почнал да се полни со вода, која во потоци течела низ ѕидовите. Инцидентот се случил на 3. мај, кратко откако бродот "Carnival Dream" испловил од Њу Орлеанс, кога низ ѕидовите на Палубата 9 почнала да влегува вода. Хорор сцените личеле на оние од Титаник, а преплашените патници бегале од поплавените ходници и собите. Дури 50 соби биле поплавени во овој инцидент. На видео-снимката се гледа како галони вода истекуваат од цевките и ја поплавуваат Палубата 9, додека припадници на екипажот очајнички се обидуваат со канти да ја соберат водата. "Имаме поплава на крстарење", објавила на Фејсбук една од патничките, Марија де Ен Хасе. "Слушнавме како се кршат садови и виолини. Што се случува? Молете се за нас". Се воспоставило дека пукнала цевка, а компанијата соопштила дека проблемот е брзо отстранет и дека патниците не минувале долго низ агонијата. На патниците погодени од поплавата им биле вратени парите, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е македонскиот производ за хидроизолација кој ги мери силите со светските системи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: