Кошаркарите на Њујорк поставија негативен клупски рекорд


Во НБА лигата се одиграа три натпревари, а од нив беа одбрани петте најдобри потези. Прегледот ни носи одлични атракции и масјтории на Колинс, Холидеј… но ...
| | веќе видена | слични

Во најсилната лига на светот се одиграа девет натпревари на кои далеку поуспешни беа домашните екипи кои остварија дури осум победи. Овие дуели пак донесоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 578 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 432 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена

Глобалното движење „Ние сме Македонија“ бара Владата на Зоран Заев да понесе одговорност за недобиениот датум за преговори со Европска унија и за „сите штети ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кошаркарите на Њујорк поставија негативен клупски рекорд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: