Заев вели, ако побара оставки, владата ќе нема со кого да работи


2 копии

Колку македонските политичари имаат морална одговорност кога е во прашање трошењето на државните пари? Мала е довербата на граѓаните во народните избраници. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Списокот на функционери и нивни блиски луѓе кои земале ...
| | веќе видена | слични

Печатница „Софија“ денес излезе со сооштение во однос на прозивките по објавувањето на резултатите од повикот на Фондот за иновации и технолошки развој, за ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно се зголемува бројот на функционери и нивни блиски роднини кои добиле грант од Фондот за иновации, обвинува ВМРО-ДПМНЕ. Партијата денеска објави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Списокот на функционери и нивни блиски луѓе кои земале грант од Фондот за иновации секојдневно се зголемува. Денес во медиумите можевме да забележиме уште едно ...
| | веќе видена | слични

Денес во медиумите можевме да забележиме уште едно име кое земало грант од Фондот за иновации, а како што можеме да прочитаме се работи за прв братучед на ...
| | веќе видена | слични

„Дали Трајче Трајков, прв братучед на Аце Коцевски од СДСМ е уште еден сомнителен иноватор кој земал околу 45.000 евра од Фондот за иновации?“ праша денеска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 269 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 274 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац, кој почина во ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена

Шефицата на обвинителството за организиран криминал, Вилма Рускоска, денеска на заедничклата прес-конференција со главниот јавен обвинител Љубомир Јовевски ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев вели, ако побара оставки, владата ќе нема со кого да работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: