Плукав на Бенфика поради Спортинг, а тие...

Славниот португалски клуб Бенфика од Лисабон би можела да биде исфрлена од Лигата на шампионите поради сериозни обвиненија кои пристигнуваат на нивна адреса. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Бенфика соопшти дека ќе се бори против обвиненијата за корупција кои можат да доведат до тоа португалскиот гигант да биде суспендиран од сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

За Законот за јавно обвинителство ќе се расправа во Собранието, откако работните групи на власта и опозиција не постигнаа договор пред сè за судбината на СЈО, ...
сите 358 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 555 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Плукав на Бенфика поради Спортинг, а тие...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: