Корисно ли е практикување на екстремен спорт за психичкото здравје

Спортистите кои се занимаваат со екстремни спортови често ги нарекуваме адреналински зависници, луди или екстремисти, затоа што често пати го ризикуваат своето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ...
сите 386 | | | веќе видена

Во текот на следните денови под влијание на Руската студена воздушна маса и понатаму во Македонија ќе имаме многу ниски температури, особено во утринските ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корисно ли е практикување на екстремен спорт за психичкото здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: