Стивен Вознијак препорачува да го гасиме Facebook

4 копии
2 копии

На листата на „Форбс“, од 400 милијардери, 64 имаат само средношколска диплома, а повеќето од нив сами го создале нивното богатство. Бил Гејтс и Марк ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На листата на „Форбс“ од 400 милијардери, 63-ца немаат ништо повеќе од средношколски дипломи, а поголемиот дел од нив сами го создале нивното богатство. Бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаше големи разлики меѓу Стив Џобс и Бил Гејтс, што се однесува до самата работа, но и што се однесува на начинот на кој им се обраќале на нивните вработени и ...
| | веќе видена | слични

Коосновачот на „Епл“, Стив Вознијак, препорачува повеќето луѓе да го затворат својот фејсбук-профил ако сакаат приватност. Постојат различни видови луѓе, а за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 268 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 62 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи (МВР) и Јавното обвинителство (ЈО) да покренат постапки за одговорноста за рушењето на фасадите и други делови на објекти ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стивен Вознијак препорачува да го гасиме Facebook

Од:
До кого (е-маил):
Порака: