Законот за јазици и неделава нема да се најде пред пратениците


7 копии

Собранискиот претседател Талат Џафери ги собира на состанок кај себе во кабинет координаторите на пратеничките групи во врска со натамошната процедура за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Законот за употреба на јазиците увод во распад на државата Пратениците на СДСМ во Собранието на Македонија грубо ја прекршија заклетвата дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште нема договор помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ по ниту едно политичко прашање или реформски закон, согласно препораките на Брисел во рамките на работните групи ...
| | веќе видена | слични

Гласањето на реформските закони кои бараат квалификувано мнозинство во Собранието, зависи од преговорите на работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 314 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на Фејсбук, обвини дека власта, и покрај ветувањата, сеуште нема најдено решение за рестартирање на ...
сите 57 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за јазици и неделава нема да се најде пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: