ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Амбер Роуз ја покажа „грмушката“ таму долу (ФОТО/+18)


Ова никој не го очекуваше од познатата старлета Ако некој досега не слушнал за Амбер Роуз , по овие фотографии нема шанси да не ја запамети. Светската секс-бомба, како што ја нарекуваат, со скоро најголеми гради во Холивуд , ги шокира своите обожаватели со фотографија на која позира како од мајка родена . Меѓутоа, не е првпат таа да се фотографира во такво издание, овој пат Амбер немаше проблем да ја покаже „грмушката“ таму долу. Погледнете: #amberroseslutwalk https://t.co/F0U7TspSN4 pic.twitter.com/GTYySANBMv — Amber Rose
| | веќе видена | слични

Германско-француската телевизија „Арте“ одби да емитува еден документарен филм за антисемтизам. Булеварскиот весник „Билд“ го стави филмот онлајн за период од 24 часа. Со тоа весникот „Билд“ презема правен ризик, зашто правата за премиерно емитување ги има „Арте“, која и дала налог за снимање на филмот. „Борбата против антисемитизмот во Германија е од извонредно голем интерес“, ја образлага првиот човек на главното уредништво на „Билд“, Јулијан Рајхелт, одлуката за ставање на 90-минутниот документарен филм онлајн на 13 јуни, а за период од 24 часа. Булеварскиот весник сака на тој начин граѓаните сами да си изградат мислење за филмот. „Избрани и издвоени - омразата кон Евреите во Европа“ е налогот кој од „Арте“ преку „ВДР“ стигнал до продуцентот Јоахим Шредер. Авторот во 2013. година за „АРД“ веќе има снимано филм со наслов „Антисемитизмот денес - колку Германија е непријателски настроена кон Евреите?“ Неговиот проект за антисемитизмот во Европа е одобрен од страна на Програмската конференција на „Арте“ во ...
| | веќе видена | слични

Кога главниот актер ќе рече дека филмот е одвратен, најевројатно е така. Но, кога и режисерот ќе признае дека не го бива, значи навистина не го бива. Две децении откако ги видовме Џорџ Клуни и Крис О’Донел во костими со брадавици и во хеланки, односно во улогите на Бетмен и Робин, стигна извинување од режисерот на филмот Batman Forever, Џоел Шумахер. „Се извинувам. Сакам да се извинам на секој обожавател на Бетмен кој сум го разочарал. Им должам на сите искрено извинување“, рече режисерот за филмот за кој главниот актер своевремено рече „Ја убивме франшизата“. Шумахер, во интервју за Vice, рече дека снимал добри филмови и дека за овој филм ангажирал добри актери (Клуни, Арнолд Шварценегер, Ума Турман, Алисија Силверстон) и дека по прикажувањето на филмот сфатил дека карирата ќе му замине „по вода“. „Бев добар и по Бетмен станав ѓубре. Се чувствував како да убив бебе“, рече режисерот и се наврати на еден детаљ за кој фановите со години го прозиваа: брадавиците на костимите на Бетмен, Робин и Бетгрл. „Живееме ...
| | веќе видена | слични

Амбер Роуз е од жените кои ги сакаат скандалите и провокациите. И бидејќи веќе не се натпреварува со Ким Кардашијан за вниманието на Кание Вест, кој е нејзиниот поранешен дечко и медиумите многу не се фокусираат на неа, одлучи да го привлече нивното внимание со нов предизвик. Раскошниот модел прикачи свое селфи во Инстаграм, на кое позира без гаќи. Се разбира, сликата беше избришанa од администраторите на социјалната мрежа речиси два часа подоцна, но веќе беше предизвикала вистинска фурија во мрежата, бидејќи интимните делови на Роуз се видливо влакнести. Самата ѕвезда изјави во Инстаграм дека “не ѝ е гајле” од отстранувањето на селфито, бидејќи таа веќе ги изјавила намерите и ставовите сосема јасно. Изгледа Амбер е фан на влакната во интимната област и сака да го воскресне тоа како мода. Со часови, моделот прикачуваше на својот профил кадри на нејзини фанови кои позирале на сличен на неа начин. Некои се снимале голи, прикривајќи ги органите со перика и други влакнести предмети. Мажите едноставно ставиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Старлетата побеснела откако " Instagram " ја избришал нејзината експлицитна фотографија, но тоа не ја спречило во намерата да ја покаже на целиот свет. Ако некој досега не слушнал за Амбер Роуз, по оваа фотографија нема шанси да не ја запамети. Светската секс-бомба, како што ја нарекуваат, со едни од најголемите гради во Холивуд, ги шокирала сите со фотографијата на која е гола од половината надолу, но тоа не би било шок доколку таа барем ги покриела срамните влакна. Амбер фотографијата ја објавила на "Instagram", а од таму ја избришале со брзина на светлината, па лутата Амбер ја објавила на " Twitter ". Меѓу корисниците имало такви кои биле воодушевени од храброста на Роуз, но имало и такви кои порачале дека "има повеќе влакна на долу отколку на глава".
| | веќе видена | слични

Дискавери предупредува за ризикот од светска пандемија со глобална премиера на филмот “Комарци” (Mosquito) – 6 јули 2017 Филмот пренесува интервјуа со лидерите на глобалната здравствена заедница и ексклузивно интервју со Бил Гејтс.Наратор: Џереми Ренер Дискавери ова лето ќе го искористи својот глобален досег за да ја насочи светското внимание на најсмртоносното битие во современата историја- комарецот. Документарниот филм „Комарци“(Mosquito), е дел од „Дискавери Импакт“ програмата и во центарот на вниманието ја става глобалната криза која ни се заканува од комарците. Премиерно филмот ќе се прикаже на 6 јули на Дискавери каналот и мрежата ширум светот. Светските медиуми пренесуваат вести од поединечни случаи од заразата со вирусот Зика, вирусот западен Нил, жолтата треска и Денга треската. Меѓутоа треба да раскажат многу поголема приказна, која е заедничка за сите овие болести и која открива како во суштина сите ги покренува иста сила: непрекинато и забрзано ширење на комарците низ цветот, поттикнато од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русија во обидот да го зголеми своето влијание на Балканот и него да го зачува како област на хаос и несигурност, го прави токму спротивното. Таа ги оддалечува ...
сите 159 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 262 | | | веќе видена

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Амбер Роуз ја покажа „грмушката“ таму долу (ФОТО/+18)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: