Италија - Аванти дилетанти!

Уште не се знае колку прескапи ветувања новодојдените на власт во Италија навистина ќе исполнат. Брисел го чекаат немирни времиња со новата италијанска влада, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
2 копии
повеќе

Останато

„На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претседателството на најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), на вчерашната седница донесе одлуки за преземање активности ...
сите 163 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 2 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија - Аванти дилетанти!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: