ВМРО-ДПМНЕ: Охрид оди во погрешна насока, младинските политики се катастрофални


Охрид, 13. март 2019 (ИНПРЕС) – Охрид оди во погрешна насока, младинските политики се катастрофални и ја влошуваат состојбата на младите. СДСМ и кандидатот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ – реакција на изјавата на Стево Пендаровски: Пендаровски исто како и Зоран Заев лаже и манипулира со младите во Македонија. Реалноста ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стево Пендаровски е ист како неговиот партиски шеф Зоран Заев. Пендаровски како Заев молчи за искажаните лажни ветувања за продажбата на блиндираниот мерцедес. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невработеноста кај младите се намалила во сите балкански земји, освен во Македонија и Косово, е наведено во новиот извештај на Светска Банка трендови на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите се најголемата жртва на власта, која повеќе од две години не работи ништо освен распродавање на државните и национални интереси. Додека Заев и ...
| | веќе видена | слични

Во новиот извештај на Светска Банка трендови на пазарот на труд „Labor Market Trends “ строи дека младинската невработеност се намалила во сите земји на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 678 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 644 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

По последниот пораз во британскиот Парламент, премиерот Борис Џонсон побара ново одложување на Брегзит. Иако писмото од Џонсон адресирано до првиот човек на ...
сите 402 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Охрид оди во погрешна насока, младинските политики се катастрофални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: