Конкурс - „Заоблени визии“

Infinity е проект кој и оваа година ги повикува сите дизајнери и љубители на дигиталната уметност да земат учество во новиот конкурс со наслов „Заоблени визии“. Досега се регистрирани над 3500 индивидуални дизајнери и компании во над 150 држави. Првонаградениот ќе понесе награда од 10.000 Евра. Апликантите можат да аплицираат и со повеќе од еден труд, а критериумот и правилата за учество можете да ги дознаете ТУКА Заинтересираните можат да аплицираат и учествуваат со пополнување на формата за учество ТУКА
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Атина не е таа која ја започна сериозната дебата за иднината на Западен Балкан во ЕУ и не е Ципрас тој кој го постави на дневен ред пристапувањето на Република ...
сите 78 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкурс - „Заоблени визии“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: