Конкурс - Надградба и фасадно обликување на ГТЦ Скопје

АД Градски Трговски Центар објави конкурс за надградба на уште еден кат, како и фасадно обликување на ГТЦ Скопје. Право на учество имаат имаат правни лица основани за задоволување на потребите за оваа дејност од јавен интерес. Еве ги и деталите за конкурсот: ОГЛАС ЗА КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ Број на оглас: 01/2012 ДЕЛ I: ДОГОВОРЕН ОРГАН I.1) Податоци за договорниот орган I.1.1) Назив на договорниот орган: АД Градски Трговски Центар I.1.2) Адреса: Кеј 13 Ноември кула 2/4 I.1.3) Град и поштенски код: Скопје 1000 I.1.4) Интернет адреса: I.1.5) Лице за контакт: Горан Ивановски Адреса на е-пошта: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите Телефон/Факс: 3 135 130/3223681 I.1.6) Дополнителни информации и тендерската документација може да се добијат: На следнава адреса Кеј 13 Ноемри, кула 2, кат 7, 1000 Скопје, 070 338 008, Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите , Кеј 13 Ноември, кула 2, кат 7, 1000 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 113 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 120 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 202 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкурс - Надградба и фасадно обликување на ГТЦ Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: