Конкурс - Избор на идејно архитектонско ентериерно решение за комплексот “Македонско село”

ОГЛАС ЗА КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ Број на оглас: 12-1/2012 ДЕЛ I: ДОГОВОРЕН ОРГАН I.1) Податоци за договорниот орган I.1.1) Назив на договорниот орган: Министерство за економија I.1.2) Адреса: ул.Јуриј Гагарин бр.15 I.1.3) Град и поштенски код: Скопје 1000 I.1.4) Интернет адреса: www.economy.gov.mk I.1.5) Лице за контакт: Тони Велинов Адреса на е-пошта: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите Телефон/Факс: 3093 459/02 3093 482 I.1.6) Дополнителни информации и тендерската документација може да се добијат: На следнава адреса Министерство за економија ул Јуриј Гагрин број 15 Скопје лице за контакт Беким Хаџиу, 3093543, Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите , Министерство за економија ул Јуриј Гагрин број 15 Скопје во архива секој работен ден од 09-16 часот I.2) Категорија на договорен орган, негова главна активност или дејност: Државни органи-Економија и финансии ДЕЛ II: ПРЕДМЕТ НА КОНКУРСОТ ЗА ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 352 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 187 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкурс - Избор на идејно архитектонско ентериерно решение за комплексот “Македонско село”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: