Конкурс - Избор на идејно архитектонско ентериерно решение за комплексот “Македонско село”

ОГЛАС ЗА КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ Број на оглас: 12-1/2012 ДЕЛ I: ДОГОВОРЕН ОРГАН I.1) Податоци за договорниот орган I.1.1) Назив на договорниот орган: Министерство за економија I.1.2) Адреса: ул.Јуриј Гагарин бр.15 I.1.3) Град и поштенски код: Скопје 1000 I.1.4) Интернет адреса: www.economy.gov.mk I.1.5) Лице за контакт: Тони Велинов Адреса на е-пошта: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите Телефон/Факс: 3093 459/02 3093 482 I.1.6) Дополнителни информации и тендерската документација може да се добијат: На следнава адреса Министерство за економија ул Јуриј Гагрин број 15 Скопје лице за контакт Беким Хаџиу, 3093543, Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите , Министерство за економија ул Јуриј Гагрин број 15 Скопје во архива секој работен ден од 09-16 часот I.2) Категорија на договорен орган, негова главна активност или дејност: Државни органи-Економија и финансии ДЕЛ II: ПРЕДМЕТ НА КОНКУРСОТ ЗА ...
| | веќе видена | слични

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 104 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 149 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкурс - Избор на идејно архитектонско ентериерно решение за комплексот “Македонско село”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: