Конкурс - „Creative Contexts“

Сите студенти по архитектура, дизајн и арт кои се заинтересирани за учество на конкурси можат да го проследат последниот предизвик кој што го обајви Creative Contexts во кој моментно се обајвени шест конкурси и за кои се имаат пријавено стотици дизајнери од целиот свет. Станува збор за организирани констести наменети за архитекти и дизјанери, кои што доколку добијат одредена награда влегуваат во потесниот круг каде што имаат можност да добијат стипендија, работа за одредена фирма, студио или пак можност да ги продадат своите проекти на странски инвеститори заинтересирани за нивните дела. Предлагам учество на конкурсот Bag in Town. Повеќе ТУКА
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конкурс - „Creative Contexts“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: