Трамп на Твитер: Вето!

4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп одговори на Твитер со еден збор „вето“ на вечерашната усвоена Резолуција на Сенатот за укинување на одлуката за ...
| | веќе видена | слични

Бранејќи го еден од најзначајните проекти во неговиот мандат , Трамп најави вето на одлуката донесена од сенаторите. Тоа би значело дека градбата на ѕидот ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот Сенат му се придружи на Конгресот и гласаше против воведување вонредна состојба, која поради мигрантската криза ја прогласи претседателот на САД, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Сенат, што е под контрола на републиканците, одобри резолуција за прекин на поддршката од Вашингтон за коалицијата што ја предводи Саудиска ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателката на Претставничкиот дом на Конгресот на САД Ненси Пелоси изјави дека нема намера да отпочне постапка за отповикување на претседателот Доналд ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
7 копии

Генeралниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг е поканет да одржи говор во американскито Конгрес во идниот месец. Претседателката на Претставничкиот дом Ненси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп на Твитер: Вето!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: