Конгресменот Франкс најави две нови истраги за Бејли: Ќе се активира Генералниот инспектор и Генералната канцеларија за сметководство на САД

12 копии

Републиканскиот конгресмен од Аризона, Трент Франкс најави две нови истраги за за американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли. Франкс најави дека ќе се активира Генералниот инспектор на САД и Генералната канцеларија за сметководство на САД. Во своето вчерашно интервју за МТВ, покрај истрагата и прашањата од Конгресмените, Франкс најави уште 2 нови истраги за Бејли и Амбасадата на САД во Скопје, односно втора и трета истрага за Бејли. -Тоа е следниот чекор, веќе имавме прелиминарни дискусии барајќи од американскиот генерален инспектор да истражи, како и од канцеларијата на сметководствотои да ни кажат што се случува со парите кои се испраќаат и јасни се индикациите дека парите кои се испраќаат со цел да се помогне за промоција на човековите права и Македонија одат до организации поврзани со Џорџ Сорос што е спротивно со промоцијата на човекови права и сакаме да го промениме тоа најбрзо што можеме, рече Франкс. Франкс изрази загриженост за парите од УСАИД што одат до организации кои се поврзани со Џорџ Сорос, ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот Бејли и Американската амбасада можно е да бидат под официјална истрага на Генералниот инспектор на САД, најави републиканскиот конгресмен Трент Франкс. Амбасадорот Бејли и Американската амбасада можно е да бидат под официјална истрага на Генералниот инспектор на САД, најави републиканскиот конгресмен Трент Франкс. Канцеларијата на генералниот инспектор која има цел спречување на неефикасното или нелегалното работење има бројни канцеларии, меѓу кои и Канцеларијата на Генералниот инспектор за Агенцијата за меѓународен развој, или кај нас попозната како УСАИД. Конгресменот Франкс изрази загриженост за парите од УСАИД кои одат до организации кои се поврзани со Џорџ Сорос. - Тоа е следниот чекор, веќе имавме прелиминарни дискусии барајќи од американскиот генерален инспектор да истражи, како и од канцеларијата на сметководствотои да ни кажат што се случува со парите кои се испраќаат и јасни се индикациите дека парите кои се испраќаат со цел да се помогне за промоција на човековите права и Македонија ...
| | веќе видена | слични

Конгресменот Франкс од владејачката Републиканска партија најави уште една истрага за Бејли. -Веќе имавме прелиминарни дискусии барајќи од американскиот генерален инспектор да истражи, како и од канцеларијата на сметководството и да ни кажат што се случува со парите кои се испраќаат и јасни се индикациите дека парите кои се испраќаат со цел да се помогне за промоција на човековите права и Македонија одат до организации поврзани со Џорџ Сорос што е спротивно со промоцијата на човекови права и сакаме да го промениме тоа најбрзо што можеме, вели Франкс. Генералната канцеларија за сметководство на САД: Генералната канцеларија за сметководство на САД, која во последните години го доби називот Владина канцеларија за отчетност, е владина агенција задолжена за ревизија, евалуација и спроведува истраги за американскиот Конгрес. Генералната канцеларија за сметководство е врховна ревизорска институција за сојузната власт на САД. Шефот на Генералната канцеларија за сметководство е задолжен да ги истражи сите прашања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канцеларијата на Генералниот инспектор во САД е генерички назив кој се однесува на поделба на надзорот на сојузна/и како и државни агенции со цел спречување на неефикасното или нелегалното работење во рамки на нивната матична агенција. Републиканскиот конгресмен од Аризона, Трент Франкс најави две нови истраги за американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли. Една од истрагите ќе се активира преку Генералниот инспектор на САД. Во своето вчерашно интервју за МТВ, покрај истрагата и прашањата од Конгресмените, Франкс најави уште 2 нови истраги за Бејли и Амбасадата на САД во Скопје, односно втора и трета истрага за Бејли. - Тоа е следниот чекор, веќе имавме прелиминарни дискусии барајќи од американскиот генерален инспектор да истражи, како и од канцеларијата на сметководствотои да ни кажат што се случува со парите кои се испраќаат и јасни се индикациите дека парите кои се испраќаат со цел да се помогне за промоција на човековите права и Македонија одат до организации поврзани со Џорџ Сорос што е спротивно со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конгресменот Франкс најави две нови истраги за Бејли: Ќе се активира Генералниот инспектор и Генералната канцеларија за сметководство на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: