Коѕијас го известил Столтенберг за текот на преговорите


13 копии
11 копии

Единаесет конгресмени, предводени од конгресменот Џим Бенкс од Индијана, испратија писмо до генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг со барање за покана ...
| | веќе видена | слични

Во услови на зголемена руска агресија, членството на Македонија во Алијансата е нужно, пишува во документот Се зголеми подготвеноста на Македонија да стане ...
| | веќе видена | слични

 Групата лобисти за Македонија, е предводена од конгресменот од Индијана Џим Бенкс. Во писмото до Столтенберг се вели дека членството на Македонија во НАТО е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обединета Македонија Дијаспора (ОМД) ја информира јавноста дека 11 конгресмени, предводени од конгресменот Џим Бенкс од Индијана испратија писмо до генералниот ...
| | веќе видена | слични

Единаесет американски конгресмени му испратија писмо на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во кое изразуваат поддршка за членство на Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот висок функционер во Пентагон, Јан Бжежински во интервју за 360 степени вели дека Јужен Балкан е слаба точка на НАТО и тоа Русија го препознава. Не ...
| | веќе видена | слични

Аспирациите на Македонија да стане членка на НАТО, прашањето за името, руското влијание во регионот, ставот на американската администрација за овие прашања – ...
| | веќе видена | слични

Нема начин да се влезе во НАТО без да биде постигнат консензус за името, порачува поранешниот шеф на Алијансата, Џорџ Робертсон. Во пресрет на самитот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерна облачност. Во утринските и претпладневните часови по котлините со појава на магла. Утринската ...
сите 403 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коѕијас го известил Столтенберг за текот на преговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: