Конференција за влијанието на големите сили врз малите држави


5 копии
3 копии

„Неспорен факт е дека политичките констелации и тенденции независно на кој период се однесуваат, секогаш имале директни импликации во регионалните и конечно – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Интегративните процеси се нешто во што вреди да се инвестира како гарант за реална општествена безбедност, но и општествен развој и просперитет, порача ...
| | веќе видена | слични

Длабоко сум убеден дека во наредните три дена на 10-тата по ред Меѓународната научна конференција „Влијанието на големите сили врз безбедноста на малите ...
| | веќе видена | слични

Денеска имав свое обраќање на 10-тата по ред Меѓународната научна конференција „Влијанието на големите сили врз безбедноста на малите држави„ која е една од ...
| | веќе видена | слични

На конференцијата, како што најавуваат организаторите, ќе присуствуваат професори од над 15-тина земји меѓу кои од Соединетите Американски Држави, Велика ...
| | веќе видена | слични

Меѓународна научна конференција „Влијанието на големите сили врз безбедноста на малите држави” по десетти пат по ред ќе се одржи денеска и утре во Охрид, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конференција за влијанието на големите сили врз малите држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: