Коневски: Општината Аеродром е позитивна приказна за локалната самоуправа од аспект на реализирани проекти и финансиска состојба


3 копии

Во изминативе осум години откако јас сум градоначалник на општина Аеродром реализирани околу 500-ни проекти кои што директно го подобруваат секојдневието на ...
| | веќе видена | слични

-Исто така, на годишно ниво општината издвојува 15 милиони денари отприлика, за покривање на сите трошоци во училиштата, заради непречено функционирање и на ...
| | веќе видена | слични

Би сакал да потенцирам дека во руралниот дел се изградени повеќе од 50 километри фекална канализација, асфалтирани се повеќе од 30 километри патишта, изградена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скандалот со скапата промотивна кампања на Ивица Коневски добива сè поголеми размери. Освен што Коневски тајно договорил и реализирал скапо платена рекламна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако градоначалникот Ивица Коневски е на чело на Општина Аеродром, нема потрошено ниту еден денар од општинската каса за рекламирање на својата работа, како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе од еден месец гледаме реклами на ТВ, радио, Фејсбук, автобуси, билборди во кои Ивица Коневски се промовира себеси. Во период кога централната власт ...
| | веќе видена | слични

Општината Аеродром во соработка со друштвото за управување со отпад „Нула отпад“ цело лето ќе ја реализира големата еко-акција за собирање електронски и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите постоечки договори со странските инвеститори во земјава во целост ќе бидат испочитувани, а новите поволности што ги нуди „Планот за економски раст“ ќе ...
сите 178 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коневски: Општината Аеродром е позитивна приказна за локалната самоуправа од аспект на реализирани проекти и финансиска состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: