Samsung GALAXY S III од денес во продажба. Кој македонски оператор ќе го понуди прв?

GALAXY S III е најдолго очекуваниот Android мобилен уред за оваа година, а истиот од денес е пуштен и во продажба од Samsung , односно од мобилните оператори низ 28 држави ширум светот. Во моменот не е поставен на ниту една веб страна од македонските оператори, а плановите на Samsung до Јули се да биде достапен истиот во 145 држави преку 296 оператори. Денес, 29ти Мај, GALAXY S III може да се најде на излозите во следниве држави: Англија, Франција – односно поголемите членики на ЕУ, Обединети Арапски Емирати, Саудиска Арабија – земјите од Блискиот Исток и Африка. Ова е најголемо лансирање на телефон за Samsung, дури и пред официјалното пуштање во продажба GALAXY S III имаше нарачка од 9 милиони примероци од страна на операторите. Се надеваме наскоро ќе биде достапен и во Македонија. Што мислите, кој ќе биде првиот оператор? Повеќе информации за GALAXY S III фото: REUTERS/Fabrizio Bensch email print Digg Digg
| | веќе видена | слични

Својот најнов паметен телефон компанијата "Samsung" денес ќе го пушти во продажба на пазарите во 28 земји. До јуни истиот ќе биде достапен во 145 држави во соработка со 296 мобилни мрежи. Третата генерација од серијата "Samsung Galaxy S" нуди, помеѓу останатото, технологија за препознавање на лица и подобрено вокално управување, како и моќен процесор кој би требало да овозможи истовремено гледање на видео содржини и пишување на е-пошта. Се очекува да се надминат глобалните продажбени резултати од 20 милиони примероци кои ги забележа неговиот многу популарен претходник. Однапред се порачани девет милиони уреди "Samsung Galaxy S3" и досега овој мобилен телефон е единствениот уред кој работи на "Android" оперативниот систем и кој е успешна конкуренција на "iPhone" од "Apple". Исто така, екранот има дијагонала од 4,8 инчи или 12,2 сантиметри кој може да ги следи движењата на окото и може да го спречи автоматското исклучување на телефонот доколку гледате во него. Јужнокорејската компанија испорача 44,5 милиони ...
| | веќе видена | слични

Samsung денеска ќе почне со доставување на својот најнов паметен телефон Galaxy S3, на пазарите во 28 земји, а до јули моделот треба да биде достапен во 145 држави. Третата генерација на серијата Galaxy S нуди препознавање на лицето, подобрено гласовно контролирање и подобар процесор кој ќе овозможи истовремено гледање на видеа и праќање на и-мејл пораки. Toj ќе има екран од 4,8 инчи, и може да ги прати движењата на окото за да не се гаси екранот додека гледате во него. Очекувањата се дека ќе ја надмине бројката на продадени примероци што ја оствари претходниот модел - односно 20 милиони примероци. Веќе се нарачани 9 милиони примероци од третата генерација на единствениот Android телефон што може да се носи со iPhone.
| | веќе видена | слични

Од денес започна продажбата на Samsung Galaxy S III во 28 земји, а најавено е дека до јули ќе се појави во вкупно 145 земји продаван од 296 оператори. Деветте милиони нарачки на уредот ни кажуваат дека корисниците се нестрпливи за овaa новa генерација на Galaxy уреди кои полека стануваат најголемиот конкурент на Apple iPhone. Samsung до сега успеа да продаде околу 40 милиони паметни телефони, со што стана најголемиот произведувач на телефони ширум светот. Но, битката за најдобриот паметен телефон нема да биде освоена со хардвер. Galaxy S III е Android телефон и ваков популарен уред може да ги мотивира програмерите да креираат солидни и квалитетни апликации за оваа платформа. Аndroid заостанува зад iOS на Apple со квалитетот и ексклузивитетот на апликациите. Сите популарни апликации првин објавуваат своја iOS верзија, па потоа размислуваат за Android. Samsung Galaxy S III работи на 1,4 GHz quad-core Exynos , HD Super AMOLED екран, 8-мегапиксели камера со подобрен софтвер кој овозможува тагирање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung GALAXY S III од денес во продажба. Кој македонски оператор ќе го понуди прв?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: