Конечно, и на две тркала: “Lotus C-01“! (фото)

Легендарниот и феноменален производител на супер спортски автомобил и на болиди во Формула 1, го исполни ветувањето. Најави пред година-две, и влегоа во бизнисот со мотоцикли.Конечно, се појави “Lotus C-01“. Го сметаат за совршенство на две тркала. Неверојатно изгледа овој високо технолошки “монструм“, извонреден спој на агресивна моќ и елегенција, со сензационални перформанси и возење.Мотоциклот е заеднички проект на прочуениот Даниел Симон, дизајнер од “Bugatti“ и креатор на многу софистицирани автомобили за холивудските филмови, како и на германските “Kodewa“ и “Holzer Group“. Тие ја добија лиценцата да го произведуваат, но со невообичаена напомена: “Lotus C-01“ не е дизајниран, конструиран и произведен од страна на “Group Lotus“.Рамката на мотоциклот е од титаниум, карбон фибер и челик за вселенските летала, материјали кои се користат и во Формула 1. Технологијата е најсовремена. Има дво-цилиндерски мотор од 1.195 кубици и 200 к/с. Менувачот е со шест брзини. И покрај тежината од 181 килограми, ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конечно, и на две тркала: “Lotus C-01“! (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: