КОНЕЧНО! Достапна апликацијата “МојДДВ” за “iPhone”


Апликацијата „Мој ДДВ“ стана достапна и за корисниците на оперативниот систем iOS, односно на „ајфон“. Веста ја соопшти директорката на Управата за јавни ...
| | веќе видена | слични

Еден од клучните проблеми со кој се соочуваат граѓаните при користењето на апликацијата Мој ДДВ е што баркодовите на одредени фискални сметки не можат да се ...
| | веќе видена | слични

Апликацијата „Мој ДДВ“ веќе ја поседуваат повеќе од 70 илјади граѓани кои од повратот на ддв заработиле над 150.000 евра преку скенирање на повеќе од 450 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првата недела, многу граѓани се приклучија и секојдневно скенираат фискални сметки преку апликацијата #МојДДВ на нивните мобилни телефони. Секој граѓанин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 164 | | | веќе видена

Новинарот Ивор Мицковски вчера со остар коментар на интервјуто на премиерот Зоран Заев дадено за грчка ТВ „Алфа“ каде вели дека во минатото имало обиди да се ...
сите 40 | | | веќе видена

Ќе обезбеди ли владиниот предлог за ново СЈО, двотретинско мнозинство во Парламентот. Законот со кој практично Специјалното јавно обвинителство се спојува со ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНЕЧНО! Достапна апликацијата “МојДДВ” за “iPhone”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: