Концерт на Ротердам Ска Џез Фондејшн во Скопје!

2 копии

Создадено на Среда, 07 Октомври 2015 10:48 На 22 октомври во бифето на МКЦ ќе се одржи концерт на Холанѓаните Ротердам Ска Џез Фонејшн. Тие ќе имаат локална поддршка во диџеј дуото Ска Систаз (ИренСка и Раста Грл). Ротердам Ска Џез Фонејшн има шест членови и доаѓа од Холандија. Зад себе имаат бројни студиски и компилациски изданија и преку 500 концерти на неколку континенти. Концертот во Скопје е како дел од нивната европска турнеја во која ќе посетат преку дваесет земји.
| | веќе видена | слични

На 22 октомври во бифето на МКЦ ќе се одржи концерт на Холанѓаните Ротердам Ска Џез Фонејшн. Тие ќе имаат локална поддршка во диџеј дуото Ска Систаз (ИренСка и Раста Грл). Ротердам Ска Џез Фонејшн има шест членови и доаѓа од Холандија. Зад себе имаат бројни студиски и компилациски изданија и преку 500 концерти на неколку континенти. Концертот во Скопје е како дел од нивната европска турнеја во која ќе посетат преку дваесет земји.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на Ротердам Ска Џез Фондејшн во Скопје!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: