Вечерва Музичка младина во чест на Саша Николовски Ѓумар

3 копии

По подолго време, Македонската филхармонија ќе го изведе грандиозниот Реквием од Волфганг Амадеус Моцарт, едно од најкрупните дела во класичната музика . На 4 ...
| | веќе видена | слични

Текст за историјатот на Македонската филхармонија, за официјалното отворање на новата концертна сала, како и рецензија на видниот англиски музички критичар од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Македонската филхармонија со голема радост го најавува концертот “Четири годишни времиња” од Вивалди и Пјацола кој ќе се одржи овој четврток, на 26 април во 20 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва Музичка младина во чест на Саша Николовски Ѓумар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: