Концерт на Токсикологија во Охрид

23. јули Aнтички театар - Oхрид. Уште едно хип хоп случување. Концерт на Токсикологија со кој се продолжува хип-хоп револуцијата која пред две години на истото место ја започна Слаткар, а минатата година ја продолжи Тони Зен. Уште десетина дена до големото случување кое овие момци го очекуваат со нетрпение. Претходните две години Токсикологија беа гости и на Слаткар и на Тони, но дојде редот да ја имаат и улогата на домаќин. Дека ќе има луѓе, нема сомнение,. Ама она што овие момци ги секираа е фактот што не знаат во каква состојбе ќе си заминат луѓето од Антички Па кога добро ќе размислте 4 саати баш и не се многу. Со хитови како 4екераукц, Супер Зен, Бас, Екстра екстра и сите други кои излегоа од работилницата на Tоксикологија нема воопшто да биде досадно. Не заборавајте имате уште 10 дена да ги научите сите песни на кланот Tоксикологија.
| | веќе видена | слични

Останато

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 305 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 253 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на Токсикологија во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: