Концерт на пијано и театарска претстава вечерва на „Охридско лето“

4 копии

Триесет и третиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на пијано со маестро Лилја Зилберштајн за љубителите на класичната ...
| | веќе видена | слични

Во катедралната црква „Света Софија“ од 20:30 часот соло концерт на пијано ќе одржи уметничката Зилберштајн, чии меѓународни успеси започнуваат во 1987 година ...
| | веќе видена | слични

„Охридско лето“ вечерва ќе донесе концерт на пијано. Во црквата „Света Софија“ ќе настапи руско-австрикста пијанистка Лилја Зилберштајн. На програмата се дела ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на фестивалот Охридско лето, вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ публиката ќе може да ја проследи театарската претстава „Јами ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Програмата за денеска во рамки на „Охридско лето“ почнува уште на пладне на сцената „Долни Сарај“, преку проектот „Детски свет“ во чии рамки пред публиката ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во црквата „Света Софија“ ќе настапат македонскиот виолонист Климент Тодороски во пијано-придружба на Дино Имери. На програмата се дела од К. Сен – Санс, С. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Традиционалната „Францската вечер”, со „Маскерина“,ја наполни „Света Софија“ – централниот музички храм на фестивалот „Охридско лето“. Публиката, во која беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од понеделник ќе биде сослушан возачот на автобусот што се преврте на автопатот Велес-Скопје, при што беа повредени 28 патници, а подоцна 68-годишна скопјанка ...
сите 313 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 362 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Жители од селата кои гравитираат околу депонијата во гостиварско Русино, не ги пуштаат камионите на Јавното комунално претпријатие Тетово, да го носат сметот ...
сите 197 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 74 | | | веќе видена

Доказите за силното разузнавачко дејствување се имагинарни Што се случува на безбедносен план по затворањето на српската амбасада во Скопје? Какви ќе бидат ...
сите 95 | | | веќе видена

Немам забелешка на постапката на СЈО, вели Љупчо Палевски, откако завчера по околу 20 часа поминати во полициска станица беше на распит и во Специјалното јавно ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на пијано и театарска претстава вечерва на „Охридско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: