Утре на Скопско лето

Во случај на невреме, концертот ќе биде префрлен внатре во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите во Македонија. „Strings Liona & Serena" е четиричлен ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе се одржи завршен концерт на учесниците на семинарот по виолина на Ана и Олег Кондратенко, со почеток во 20:30 часот во Музеј на македонската борба. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
6 копии
3 копии
5 копии

Изложба на фотографии под наслов „Патот на Сефардите“ ќе биде отворена вечерва, во 20 часот, во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 192 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре на Скопско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: