Отворено годинешното „Скопско лето“, ќе има над 50 содржини до 31 јули

Вечерва во рамки на „Скопско лето“ се најавени изведбата на куклената претстава „Тоби“ на Театарот за деца и младинци, претставата „Дух“ во МНТ, како и концерт ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
6 копии

Вечерашниот концерт на Сара Симоновска, кој треба да се реализира во рамките на Скопско лето, поради најава на невреме и дожд, наместо во Сули ан, ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Македонија и Унгарија имаат одлична соработка кога станува збор за екстрадицијата. Ваков заклучок може да се извлече од податоците до кои дојде 1ТВ, кои велат ...
сите 471 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 58 | | | веќе видена

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, денеска одржа прес-конференција, на која рече дека Груевски морал да премине преку три граници за да ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено годинешното „Скопско лето“, ќе има над 50 содржини до 31 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: