Концерт на Walter Gross & Tenshun

2 јуни, 20:00, КУЛА Електро-нинџа тјун-хип-хоп-фрик-ноиз освежување во Кула ! Американските електронски музичари Валтер Грос и Теншун ќе ни донесат психоделични исечоци од нивните клаустрофобични звучни лаборатории кои ќе ве стават во хипер супер бит екстаза. Валтер Грос ќе ги претстави звуците на балтиморската експерименатална електронска сцена, а бит-мејкерот на Гонјасуфи-Теншун ќе ве врати во реалноста со своите дијаболични моќи за интензивни електро-структури. Веб сајтот на Tenshun: http://artistecard.com/tenshun Веб сајтот на Walter Gross: http://artistecard.com/waltergross Влезот на концертот е со донација за поддршка на артистите што настапуваат. Висината на донацијата ја одредуваат самите посетители.
| | веќе видена | слични
5 копии

Како вистинско електронско освежување „Кула“ ви ги претставува американските музичари Волтер Грос и Теншан. Помеѓу мрежа од кабли и електронски уреди ќе имате можност да го восприемите експерименталниот електронски звук на американската сцена на 2 јуни (вторник) со почеток во 20.00 часот. Со вистинско задоволство, тимот на „Кула“ ви ги носи најновите форми на електроника преку неконвенционални битови, мутирани вокали и магма од перкусии.Кога станува збор за музика, Волтер Грос е мајстор во кршење на звукот и негова деконструкција без никакво правило кон фрик-ноиз жанрот. Со мала доза на панкабилност и поголемо присуство на хип-хоп, Гроз прецизно го обработува и го пренесува звукот на Балтимор. Неговата вештина не се должи на начинот на градење на битовите, но попрво на компресираната синтетика која делува освежувачки и ново. Она што ќе можете да го слушнете во вторник ќе биде една од најбизарните, ментално растројувачки перформанси кои некогаш сте ги виделе.Теншан е електронски музичар од Сан Диего кој стои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога станува збор за музика, Волтер Грос е мајстор во кршење на звукот и негова деконструкција без никакво правило кон фрик-ноиз жанрот Во културниот центар Кула во Скопје на 2 јуни (20 часот) концерт ќе одржат американските музичари "Волтер Грос" и "Теншан". Кога станува збор за музика, Волтер Грос е мајстор во кршење на звукот и негова деконструкција без никакво правило кон фрик-ноиз жанрот. Со мала доза на панкабилност и поголемо присуство на хип-хоп, Гроз прецизно го обработува и го пренесува звукот на Балтимор. Неговата вештина не се должи на начинот на градење на битовите, но попрво на компресираната синтетика која делува освежувачки и ново. Теншан е електронски музичар од Сан Диего кој стои зад издавачката куќа Скрапез и е дел од составите Кричрс, Киловатс и Обстракшн. Во последните неколку години го придружува Гонјасуфи во неговите европски и американски турнеи како негов битмејкер. Неговиот аудио израз ја заматува линијата помеѓу музичките жанрови, а тоа е видливо во широката палета на влијанија од ...
| | веќе видена | слични

Во Кула, утревечер (2 јуни) со почеток од 20 часот, ќе настапат американски електронски музичари. „ Walter Gross и Tenshun ќе ни донесат психоделични исечоци од нивните клаустрофобични звучни лаборатории кои ќе ве стават во хипер супер бит екстаза. Валтер Грос ќе ни ги претстави звуците на балтиморската експерименатална електронска сцена, а бит-мејкерот на Гонјасуфи- Теншун ќе ве врати во реалноста со своите дијаболични моќи за интензивни електро-структури“, стои во најавата. Влезот за нивниот настап е со донација за поддршка на уметниците.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 179 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на Walter Gross & Tenshun

Од:
До кого (е-маил):
Порака: