Тивери корпорејшн во Скопје на 20 јуни


Светскиот познатиот бенд од концертната индустрија "Тивери корпорејшн" во Скопје ќе гостува на 20 јуни. "Тивери корпорејшн" доаѓа во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена и Скопје може да очекува вистински спектакл! Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на Скопското кале со почеток од 21 часот. Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15 мај, преку продажната мрежа на "Купи карти за с?" низ цела Македонија, "Југотон" и онлајн. "Авалон продукција, како и при секој свој избор за концерт во Македонија, така и овој пат се одлучи за бенд кој е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика", се вели во најавата од продукцијата.
| | веќе видена | слични

Како дел од својата турнеа “Најголемите журки на Балканот“ , српската поп-фолк мегаѕвезда Аца Лукас настапи во загребската Арена пред повеќе од 15.000 посетители. Со овој спектакуларен концерт Лукас го потврди својот статус на најголема музичка ѕвезда на Балканот. Со своите добро познати хитови “Волиш”, “Лична карта”, “Бајпас”… од самиот почеток па се до крајот на концертот ја држеше публиката во делириум. На ред е концертот во Скопје кој ќе се одржи на 20-ти мај – сабота, со почеток од 21:00 во ВИП Арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Влезниците за овој концерт по предпродажна цена како и ВИП пакетите може да се набават преку продажната мрежа на „Купи карти за се“ како и онлајн. Влезниците за концертот на Лукас во Скопје по предпродажна цена ќе може да се набават до петок, 19-ти мај. ВИП пакетите ќе се продаваат само до 19-ти мај.
| | веќе видена | слични

Неодамна познатиот и популарен фолк пејач Аца Лукас настапи во Загребската арена, пред повеќе од 15.000 илјади посетители. И овој концерт, како и сите досега, беше дел од големата турнеја “Најголемите журки на Балканот”. Со овој концерт, Лукас само си го потврди својот статус на најголема музичка ѕвезда на Балканот. Со своите добро познати хитови: “Волиш ли ме”, “Лична карта”, “Бај пас”… од самиот почеток па се до крајот на концертот ја држеше публиката во делириум. На ред е концертот во Скопје кој што ќе се оддржи на 20-ти мај со почеток од 21 часот во ВИП арената “Борис Трајковски” во Скопје. По тој повод, популарниот Лукас даде изјава во врска со концертот кој што ќе се одржи во Скопје. Влезниците за овој концерт по предпродажна цена од 350 денари за партер, 400 денари трибини и 500 денари фан-пит, како и ВИП пакетите може да се набават преку продажната мрежа на kupikartizase како и онлајн. Влезниците за концертот на Лукас во Скопје по предпродажна цена ќе може да се набават до петок 19-ти мај. ВИП ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот “Skopje Calling2017”. Авалон Продукција како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојува да ги задоволи апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Се разбира, заедно со личните апетити и музички вкусови на продукцијата. Така и овој пат, тие го носат бендот којшто е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика. Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на 20-ти јуни на Скопското Кале со почеток од 21 часот. Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15-ти мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Југотон и онлајн. Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена. Скопје конечно може да очекува вистински ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одбројувањето до Најголемата журка на Балканот, со една од најголемите музички ѕвезди од соседството – Аца Лукас може да почне! Kонцертот на Лукас, закажан во сабота во ВИП Арена "Борис Трајковски", е во склоп на неговата голема турнеја во чии рамки гостува во речиси сите поголеми градови во регионот. "Браќа Македонци бев многу болен, но сега сум здрав и спремен за концерт. Сите кои досега сте биле на моите концерти знаете што може да очекувате од мене, знаете каква е атмосферата, дека секогаш сме спремни за добра журка, добра свирка, па ве чекаме во сабота на 20 мај во "Борис Трајковски" на луда журка. Ќе има гости, ќе има изненадувања, ќе има се...", вели Лукас во својата видеопорака. Колку за потсетување билетите во претпродажба, по специјална цена, ќе се продаваат се до 19 мај, а чинат 350 денари за партерот, 400 и 500 денари за трибините и 500 денари за фан питот. Истите може да се набават преку продажната мрежа на Купикартизасе и онлајн, а веќе по 19 мај цената на влезниците ќе биде коригирана, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До саботната дружба со Аца Лукас, која се одржува во склоп на неговата турнеја насловена "Најголемите журки на Балканот" остануваат уште само неколку дена. Односно концертот со едно од најголемите фолк имиња од соседството е закажан за в сабота во ВИП Арената Борис Трајковски со почеток во 21 часот. Билетите во претпродажба, по специјална цена, ќе се продаваат се до 19 мај, а чинат 350 денари за партерот, 400 за трибините и 500 за фан питот. Истите може да се набават преку продажната мрежа на Купикартизасе и онлајн, а веќе по 19 мај цената на влезниците ќе биде коригирана, а, исто така, нема да има ниту ВИП пакети. Инаку, изминатиов викенд во склоп на турнејата Лукас гостуваше во Загреб, каде настапи пред повеќе од 15 000 посетители. "Едвај чекам да дојде сабота, дружбите со мојата македонска публика секогаш се незаборавни. Бидете подготвени за уште една неверојатна забава", вели Лукас.
| | веќе видена | слични
2 копии

Приказната со концертната сезона 2017 продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија „Тивери корпорејшн“ доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Скопје колинг 2017. „Авалон продукција“ како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојува да ги задоволи апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Се разбира, заедно со личните апетити и музички вкусови на продукцијата. Така и овој пат се одлучивме за бенд што е маестрален во живо и можеби единствениот во светот што со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика. Концертот ќе биде на отворен и ќе се одржи на 20 јуни на скопското Кале со почеток од 21 часот. Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15 мај, преку продажната мрежа на „Купи карти за сè“ низ цела Македонија, во „Југотон“ и онлајн. „Тивери корпорејшн“ во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со повеќе од 20 музичари на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот електро-трипхоп состав „Тивери корпорејшн“ на 20 јуни ќе настапи на „Скопје гори“, со што и официјално ќе биде отворен овој летен музички настан. Концертот ќе се одржи под отворени небо на Скопско кале. Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 15 мај, преку продажната мрежа на „купи карти за сѐ“ низ цела Македонија, Југотон и онлајн и ќе се продаваат по цена од 990 денари.- Како и за секој наш избор за концерт во Македонија, секогаш настојуваме да ги задоволиме апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Така и овој пат се одлучивме за бенд што е маестрален во живо и можеби единствениот во светот што со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика - велат организаторите, продукцијата „Авалон“.„Тивери корпорејшн“ во Скопје доаѓа во комплетен состав, а на сцената ќе бидат повеќе од 20 музичари. Настапот на „Скопје гори“, е во рамките на нивната европска турнеја на која го промовираат својот последен албум „The ...
| | веќе видена | слични

"Thievery Corporation во Скопје доаѓаат во комплетен состав, со над 20 музичари на сцена. Скопје може да очекува вистински спектакл!" - додаваат од Авалон.„Големо задоволство ни е да ве информираме дека приказната со концертната сезона 2017 продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017", велат од Авалон продукција од каде како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојуваат да ги задоволат апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба.Концертот на бендот којшто е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика, ќе биде на отворено и ќе се одржи на Скопското Кале со почеток од 21 часот.Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15 мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела ...
| | веќе видена | слични

Големо отворање на Skopje Calling со супер возбудлив бенд Авалон продукција Ве информира дека приказната со концертната сезона 2017-та продолжува. Еден од највозбудливите и најквалитетни бендови од светската концертна индустрија, Thievery Corporation доаѓа во Скопје, како специјално отворање на фестивалот Skopje Calling 2017. Авалон Продукција како и за секој свој избор за концерт во Македонија, секогаш настојува да ги задоволи апетитите на публиката од сите генерации и со различна жанровска определба. Се разбира, заедно со личните апетити и музички вкусови на продукцијата. Така и овој пат се одлучивме за бенд којшто е маестрален во живо и можеби единствениот во светот кој со својот уникатен музички стил спојува повеќе музички жанрови со елементи на електронска музика. Концертот ќе биде на отворено и ќе се одржи на 20-ти јуни на Скопското Кале со почеток од 21 часот. Влезниците по цена од 990 денари ќе бидат пуштени во продажба од 15-ти мај, преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 128 | | | веќе видена

Музичарот Мирсад Кериќ кој управуваше со автомобилот во кој загина пејачот Шабан Шаулиќ вчера им подлегна на повредите откако претходно беше на апарати по ...
сите 194 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

На средбата, двајцата соговорници го изразија задоволството за ратификацијата на Протоколот за НАТО во Бугарскиот парламент. Нагласена  е одличната соработка ...
сите 127 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тивери корпорејшн во Скопје на 20 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: