Концепт: Електрично Зуго, базиран на старото Југо

Некои коцепт дизајни за автомобили треба да се дочекаат многу сериозно, како најава што може да очекуваме во блиска иднина, а некои... И не толку сериозно. Зуго е креација на Милош Парипов, дипломец од Универзитетот за применети уметности од Виена. Инспириран од „оригиналното“ Југо 45, Парипов направил дизјан за евтин, електричен „хечбек“ со кој учествувал на натпреварот Auto(r) automotive design conference во Загреб, оваа година на тема „Дизајн на нов автомобил за економиите во транзиција во 2020 година“. Папиров, изненадувачи, со својот (сакракстичен) дизјан успеал да го освои 5. место на натпреварот. Погледнете го Зуго концептот на Парипов, а ако сакате да дознаете повеќе постете ја неговата интернет страница . Ние не би коментирале повеќе...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концепт: Електрично Зуго, базиран на старото Југо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: