Комплициран наслов

зашеметена од една насмевка и самата паднав во нечија прегратка, во еден сон, во една бајка. И баш тогаш мислев кога китев еден збор со една ѕвезда, китки зборови потопени во ѕвезди. Светнати образи и насмеани очи кои говорат повеќе од занемените усни, барајќи нешто соодветно да кажат. И тогаш зборовите губат смисла. Бура од емоции и зовриена крв, некаде меѓу небото и земјата. На прагот од рајот, од задната страна. Затскриениот дел, засенет од пупките на страста, каде двајца се опсипуваат со бакнежи. Таму каде трепери нечие срце, каде нежни допири и испреплеткани прсти везат насмевки, а воздишките вкоренуваат булки на душата.
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 166 | | | веќе видена

На официјалниот профил на „Твитер“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша дека вината за бегството на некогашниот премиер Никола Груевски, треба ...
сите 197 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Министерството за правда е пристигнато известувањето од Министерството за внатрешни работи дека поранешниот премиер Никола Груевски се наоѓа во Унгарија. Oд ...
сите 298 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комплициран наслов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: