Ивановска: Новата антикорупциска комисија ќе се справува со притисоците


Корупцијата е тешка болест која го попречува вледеењето на правото и ги урива моралните корени на општество, а е се поприсутна, додека граѓаните во отсуство на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема судир на интерес во изборот на Нури Бјрами за член на Државната комисија за спречување на корупцијата, кој е баџанак на претседателот на Собранието, Талат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик - претседателот на ДКСК за прв пат се бираше преку случаен избор. Ждрепката сакаше на оваа функција да биде поставен Нури Бајрами, кој во своето прво ...
| | веќе видена | слични

Со жреб по случаен избор на денешната седница, што беше отворена за медиумите, Бајрами беше избран заменик претседател на Државната комисија за спречување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата најави дека покрај контролата на законитоста на финанирањето на политичките партии и изборната кампања за ...
| | веќе видена | слични

– Досега сме биле сведоци дека се корстат службени возила, се користеле канцеларии. Затоа ги повикуваме и граѓаните и медиумите кои ќе забележат дека има каква ...
| | веќе видена | слични

По случаен избор и пред очите на јавноста, Нури Бајрами беше избран на позицијата, а веднаш по тоа како точка на дневниот ред се најде неговата поврзаност со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

На денешниот состанок на неговиот кабинет во Белата куќа, Трамп рече дека се чини дека се придржува до договорената петдневна пауза во турската офанзива против ...
сите 643 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивановска: Новата антикорупциска комисија ќе се справува со притисоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: