По компјутерите и смартфоните, хакерите ќе почнат со напади и на автомобилите!


Се повеќе и повеќе автомобили се поврзани со интернет и други уреди, поради што станаа интересна мета за хакерите. Минатата недела во Загреб се одржа ...
| | веќе видена | слични

Англиските медиуми пласираа информација дека на интернет се појавило домшано видео со експлицитна содржина од Формула 1 возачот Луис Хамилто и Никол Шерцингер ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја добил предлог-одлуката за формирање анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите и злоупотреби во ...
сите 365 | | | веќе видена

Последен предупредувачки протест со најава дека следниот доколку се случи нема да запре. Насилството врз медицинскиот персонал мора да престане а надлежните да ...
сите 270 | | | веќе видена

25 нови „бомби“ и повеќе од 130 илјади смс пораки и транскрипти, донесе денеска обвинителката Фатиме Фетаи на рочиштето за предметот Монструм. Со овластување ...
сите 170 | | | веќе видена

Нови 30 дена притвор доби екс шефицата на СЈО Катица Јанева. Кривичниот суд денеска и го продолжи притворот откако шефицата на организиран криминал Вилма ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По компјутерите и смартфоните, хакерите ќе почнат со напади и на автомобилите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: