Компанијата “Амфенол“ на 25 место меѓу 200 најуспешни фирми во Македонија во 2016 година

07.07.2017 За неполни 4 години компанијата “Амфенол технолоџи Македонија“ во Кочани стана еден од носечките стопански субјекти, со најголем број вработени и постојан напредок и во поглед на финансиските резултати, и во проширувањето на своите капацитети и производната програма. Брзиот развој за релативно краток период и овозможи да се вброи меѓу најуспешните компании со странски предзнак во Македонија. По истекот на првите шест месеци од тековната година, раководниот тим на компанијата направи анализа на сработеното и постигнатото и дојде до заклучок дека успешната приказна продолжува во позитивен правец. Таква потврда дојде и од првиот човек во “Амфенол“, Сашко Наков, кој не го крие задоволството дека успехот е заеднички на сите 1200 вработени.
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата “Амфенол“ на 25 место меѓу 200 најуспешни фирми во Македонија во 2016 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: