Недоволна искористеноста на финансиската поддршка за компаниите

5 копии
7 копии

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) Данела Арсовска и претседателот на претставништвото на Француската стопанска комора во Србија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска на покана на претседателот на ФМА, Акан Сувер ќе учествува на Евроазискиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 239 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 296 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недоволна искористеноста на финансиската поддршка за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: