Комитите со остра порака по уставните измени: Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, сите ќе одговараат пред судот на народот!

6 копии

Навивачката група Комити се обрати по гласањето на уставните измени. Тие со остра порака се обратија до пратениците кои гласаа ЗА. Нивната порака ја ...
| | веќе видена | слични

Денеска зборот Татковина е избришан од нашиот речник. Денеска започнува борбата за Независна и Слободна Република Македонија. НИКОГАШ СЕВЕРНА!, пишува на ...
| | веќе видена | слични

Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, силувањето беше координирано од 1 организатор плус 1 директен помагач за надворешна употреба, плус 39 ...
| | веќе видена | слични

Членови на навивачката група ,,Комити” вчерва во 21 часот чукаа со тапани пред Собрание. Тие на овој начин го изразија револтот за планот на Владата да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дел од грчките пратеници се соочени со закани пред гласањето за доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас и договорот за името со Македонија. Заканувачки ...
сите 558 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 261 | | | веќе видена

Грчкиот весник „То Вима“ информира дека Преспанскиот договор може да биде ратификуван во грчкиот парламент и со помалку од 151 пратеник, кои инаку му се ...
сите 592 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комитите со остра порака по уставните измени: Нашата мајка штотуку беше силувана од 81 манијак, сите ќе одговараат пред судот на народот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: