Комерицијално известување:Државна лотарија со промотивен штанд во Сити Мол

5 копии

Комерицијално известување:Државна лотарија со промотивен штанд во Сити Мол Сите посететили на трговскиот центар Скопје Сити Мол од денес можат да ја тестираат среќата на штандот на Државна лотарија на Македонија, поставен на приземјето во овој трговски центар. На штандот сите љубители на игрите на среќа ќе може да учествуваат во сите игри на среќа на Државна лотарија на Македонија, а покрај тоа ќе може да ги добијат и сите детални инфомации врзани за нив. Само за потсетување, во последниот промотивен период на штандот на Државна лотарија на Македонија беше изгребан автомобилот Голф 7 во Инстант лотаријата 7ма Брзина, со што се докажа дека ова е среќно место. Токму затоа, се покануваат граѓаните да го посетат штандот на Лотарија во Скопје Сити Мол и да уживаат во игрите на среќа. Промотивно, овој месец Лотарија отвори и пункт во Скопје Сити Мол, во кој сите учесници на награданата игра Фискална во рака-награда без мака ќе може да ги остават своите коверти за седмото извлекување. Паралелно со ова, веќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државна лотарија на Македонија од денеска постави штанд во трговскиот центар Скопје сити мол, каде сите љубители на игрите на среќа ќе може да учествуваат во игрите на среќа на Државна лотарија на Македонија, а покрај тоа ќе може да ги добијат и сите детални инфомации врзани за нив. Промотивно, овој месец е отворен и пункт во Скопје Сити Мол, во кој сите учесници на награданата игра Фискална во рака-награда без мака ќе може да ги остават своите коверти за седмото извлекување. Паралелно со ова, веќе тече караванот на Државна лотарија на Македонија низ Македонија. Караванот започна вчера 17.06.14,а ќе трае се до недела, 29 јуни. Во текот на овој караван на Државна лотарија на Македонија, поставени се пунктови со наменски кутии, во кои граѓаните ќе можат да ги оставаат своите коверти за учество во наградната игра. Пунктовите ќе бидат отворени од 11:00 до 18:00 часот.
| | веќе видена | слични

Државна лотарија на Македонија организира караван за наградната игра „Фискална на рака-награда без мака” што ќе започне во вторник 17 јуни, па сè до недела, 29 јуни. Ова ќе биде караван со најголема покриеност на градови низ Македонија досега. Во текот на овој караван на Државна лотарија на Македонија, ќе бидат поставени пунктови со наменски кутии, во кои граѓаните ќе можат да ги остават своите коверти за учество во Наградната игра. Пунктовите ќе бидат отворени од 11:00 до 18:00 часот. На 30 јуни, со директен пренос на МТВ ќе се одржи седмото извлекување од наградната игра „Фискална во рака – награда без мака”. Во ова коло ќе бидат извлечени добитниците на стан, деловен простор, автомобил и 150 вредносни ваучери. Неизвлечените коверти од второто, третото, четвртото, петтото и шестотото извлекување, кои се чуваат од страна на приредувачот Државна лотарија на Македонија, заедно со испратените коверти во текот на овие денови, ќе учествуваат во ова 7мото извлекување. Во сите извлекувања до крајот на наградната ...
| | веќе видена | слични

Ова ќе биде караван со најголема покриеност на градови низ Македонија досега. Во текот на овој караван на Државна лотарија на Македонија, ќе бидат поставени пунктови со наменски кутии, во кои граѓаните ќе можат да ги остават своите коверти за учество во Наградната игра. Пунктовите ќе бидат отворени од 11:00 до 18:00 часот. На 30 јуни, со директен пренос на МТВ ќе се одржи седмото извлекување од наградната игра „Фискална во рака - награда без мака". Во ова коло ќе бидат извлечени добитниците на стан, деловен простор, автомобил и 150 вредносни ваучери. Неизвлечените коверти од второто, третото, четвртото, петтото и шестотото извлекување, кои се чуваат од страна на приредувачот Државна лотарија на Македонија, заедно со испратените коверти во текот на овие денови, ќе учествуваат во ова 7мото извлекување. Во сите извлекувања до крајот на наградната игра, може да се учествува со коверти со по дваесет фискални сметки од најран датум 15ти ноември 2013та. Независно дали ковертот се испраќа по пошта или се остава во ...
| | веќе видена | слични

На 30 јуни, со директен пренос на МТВ ќе се одржи седмото извлекување од наградната игра Фискална во рака награда без мака . Во ова коло ќе бидат извлечени добитниците на стан, деловен простор, автомобил и 150 вредносни ваучери. Неизвлечените коверти од второто, третото, четвртото, петтото и шестотото извлекување, кои се чуваат од страна на приредувачот Државна лотарија на Македонија, заедно со испратените коверти во текот на овие денови, ќе учествуваат во ова 7мото извлекување. Досега од наградната игра ФИСКАЛНА ВО РАКА НАГРАДА БЕЗ МАКА чиј приредувач е Државна лотарија на Македонија под покровителство на Министерство за финансии, се доделија еден стан на добитникот Трајко Кузмановски од Куманово, еден деловен простор на добитникот од Струга Димитар Миладинов, пет автомобили на: Панде Мановски од с. Буково Битола, од прво извлекување; Перица Јанковска од Прилеп, од второ извлекување; Филиповска Весна од Штип, од трето извлекување; Розита Шијакоска од Прилеп од четврто извлекување и Милица ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерицијално известување:Државна лотарија со промотивен штанд во Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: