Комерцијално известување: Василичарско Бинго Бум и Топ 5 во Време за среќа

Комерцијално известување: Василичарско Бинго Бум и Топ 5 во Време за среќа Државна лотарија на Македонија соопшти дека вечерва ќе се одржат специјални празнични кола на игрите на среќа БИНГО БУМ и ТОП 5, направени специјално за големиот празник Василица. Оваа празнична понуда на Лотарија, како што се наведува во соопштението, ќе биде спакувана во емисијата Време за среќа која ќе се емитува вечерва, токму на празникот Василица, стандардно по 20ч. Во ова спесијално Бинго Бум играчите ги очеуваат бројни можности за добивки, меѓу кои се и гарантираната добивка –автомобил Пежо 208 во категоријата ЏЕК ПОТ ДВЕ ЛИНИИ до 90тиот број. Во емисијата Време за среќа вечерва на МТВ1, ќе може да се проследи и празничното коло од најновата игра на среќа на Државна лотарија на Македонија - ТОП 5, кое нуди гарантирана добивка за 5ка од еден милион денари. Уплатата за овие празнични кола на Бинго Бум и за Топ 5 сеуште трае!
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски од пред седиштето на СДСМ, се обрати со напади кон премиерот Зоран Заев и министерот Оливер Спасовски, истакнувајќи ...
сите 131 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијално известување: Василичарско Бинго Бум и Топ 5 во Време за среќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: