Комерцијално известување – утре извлекување на празнично бинго

Комерцијално известување – утре извлекување на празнично бинго Државна лотарија на Македонија подготвува специјални новогодишни кола на игрите на среќа БИНГО БУМ и ТОП 5. Емисијата Време за среќа ќе се емитува утре (понеделник) на МРТ1. За заокружување на годината која изминува, Државна лотарија на Македонија покрај специјалните празнични кола на ТОП 5 и БИНГО БУМ, за утре ја нуди и последната за оваа година Бинго Бум вечер во ресторанот Бела. Пријавувањето е во тек. Во ресторанот Бела, пред почетокот на емисијата Време за среќа во која се извлекуваат добитните бројчиња од Топ5 и Бинго Бум, ќе може да се следи и преносот од првото извлекување на наградите од наградната игра Фискална во рака-Добивки без мака. Пa, ако до 29ти декември успевте го пратите својот коверт со 20те фискални сметки и учествувате во наградната игра и доколку на време резервирате во ресторанот Бела и учествувате во 8-мото коло Бинго Бум можеби ќе имате двојна причина за прослава. Веруваме дека Време за среќа на МРТ 1 ќе понуди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијално известување – утре извлекување на празнично бинго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: